Pole Dance – mana dzīve

0
1313
Pole dance

Teksts un foto: Arkādijs Gluhihs

Iepazīstieties: četrkārtēja pasaules čempione dejās uz pilona, septiņkārtēja Ukrainas čempione mākslas vingrošanā, olimpiskās izlases dalībniece, šova «Українамає талант-7» superfināliste Nataļja Tatarinceva. Pēc nelielas fotosesijas Jūrmalā mums izdevās ar viņu aprunāties.

Saki, ko tev nozīmē Pole Dance?

– Ja es ar pilonu būtu aizrāvusies tikai nesen, tad droši vien teiktu, ka pilons – tā ir visa mana dzīve, bet tagad, pēc astoņiem gadiem, varu pateikt, ka pilons – tā esmu es! Jā, pilons pa šiem gadiem ir kļuvis par daļu no manis. Pole Dance – tas ir tas, ko es daru, ar ko dzīvoju.

Kad tu pirmo reizi uzzināji par šo sporta veidu?

– 2010. gadā. Tobrīd es vadīju stiepšanās treniņus kādā deju studijā, kur bija arī piloni. Kāda meitene, kas nāca uz nodarbībām, reiz pateica, ka man ar manu fizisko sagatavotību vajadzētu izmēģināt dejas uz pilona. Mana reakcija bija ļoti negatīva – man, mākslas vingrošanas čempionei, tiek piedāvāts dejot kaut kādu tur striptīzu! Taču meitene mani pierunāja paskatīties internetā video, paskaidroja, ka dejas uz pilona arī ir sports, nevis kaut kāda izvirtība. Paskatījos. Mani pilnīgi satrieca pēc izskata tik trauslo meiteņu nereālais spēks, nereālā plastika. Turklāt viņas to demonstrēja čempionātā! Tieši tas tad arī man, sportistei, kļuva par svarīgu argumentu: jāstartē! Tā nu viss sākās. Turklāt es pārliecinājos, ka šis sporta veids dod milzīgas attīstības iespējas! Sāku neatlaidīgi, katru dienu trenēties. Gribēju tikt uz priekšu… un jau pēc trim nedēļām piedalījos pirmajā čempionātā.

Pole dance

Vai man izdevās uzskaitīt visus tavus sasniegumus?

– Par tikpat lielu sasniegumu kā četras reizes iegūtais čempiones tituls es uzskatu savu studiju Ukrainā, uz kuru nāk diezgan daudz cilvēku. Viņi attīstās līdz ar mani.

Cik bieži tu trenējies?

– Katru dienu. Mana diena sākas ar rītarosmi. Protams, ne jau katrreiz es vingrojumus veicu tikai uz pilona, tas atkarīgs no garastāvokļa. Dažkārt jūtos nogurusi un ķermenis prasa pauzi. Tad eju uz priežu silu un tur uzlādējos ar enerģiju.

Ko vēl gribi sasniegt šajā sporta veidā?

– Tagad izmēģinu jaunu paveidu – eksotiku. Tas nozīmē – kurpes ar augstiem papēžiem. Mani interesē deja pati par sevi. Gribu atvērt vēl vairākas studijas un vispār attīstīt biznesu šajā virzienā, mācīt jauno paaudzi.

Pole dance

Kas ir tavas skolnieces?

– Dažādu profesiju pārstāves: juristes, mediķes, viesmīles, kompāniju direktores, pat politiķes. Sievietes vēlas būt skaistas, sportiskas un pārvaldīt savu ķermeni. Pilons pašlaik ir ļoti aktuāls.

Kāpēc pilons, nevis stienis, kārts vai caurule?

– Bet pilons – Pole – jau arī ir stingra caurule. Kārts taču ir lokana, paredzēta lēkšanai! Vispār, ja vien nerunājam par līdzīgiem seno indiešu rīkiem, pilons mūsdienu dzīvē ir ienācis no cirka. Tieši cirka artisti vingrotāji ir padarījuši pilonu par mūsdienīga un masveidīga sporta rīku.

Pole Dance daudzu cilvēku izpratnē tomēr asociējas ar striptīzu, vai tas tevi neuztrauc?

– Mani tas absolūti neuztrauc. Mazliet gan kaitināja pašā sākumā, kad rezultāti vēl bija visai pieticīgi. Apkārtējie cilvēki jau arī īpaši neiedziļinājās jautājuma būtībā un manus pūliņus uztvēra skeptiski. Tagad gan visi mani saprot un es attiecībā uz šo tematu jau sen esmu mierīga. Bet lai jau katrs spriež pēc savas…, teiksim tā, pieredzes.

Pole dance

Vīrieši arī praktizē Pole Dance? Ko tu par to domā?

– Vīrieši gan praktizē, gan arī diezgan veiksmīgi uzstājas, viņiem taču dažādi ar spēku saistīti elementi padodas vieglāk nekā sievietēm. Turklāt vīrietis treneris var labāk sniegt nodrošinājumu, savukārt meitenes grib justies drošībā.

Vai tu vadi auto? Ja vadi, tad kādā stilā?

– Jā, esmu autovadītāja un braucu ļoti asi, man patīk ne nu gluži tā drošākā braukšana.

Kādas mašīnas tev patīk?

– Japāņu markas. Tagad esmu iemīlējusies Infiniti, man ir tāds auto, balts. Nākamais sapnis ir jaunākā kupeja.

Pole dance

Kā tu atpūties?

– Mežā. Blakus priedei. Tāda ir mana atpūta.

Mīļākais ēdiens?

– Brokoļi! Draugi pat iesaukuši mani par Brokolitu, jo es vienmēr un visur ēdu šo kāpostu. Otrajā vietā man ir avokado un griķi. Tas ir tas, kas man patīk un ir nepieciešams katru dienu.

Kas tev patīk vīriešos?

– Man patīk mans vīrietis! Man patīk vīrieši ar kreatīvu domāšanu, nestandarta vīrieši. Ļoti nepatīk pedanti. Vēl patīk vīrieši, kuriem patīk ieturēt maltīti kopā ar mani.

Vai tu dvēselē dziedi?

– Nē, es dziedu mašīnā, kad neviens nedzird. Parasti ieslēdzu mūziku pilnā skaļumā un pati to pārkliedzu, lūk, kā es dziedu. Es taču esmu nevis dziedātāja, bet dejotāja! Nē, nevis dejotāja, bet māksliniece!

Pole dance