Auto jaunumi

0
478
Auto jaunumi 2018

Bugatti Divo – hiperkāra Chiron evolūcija

Slavenais hiperkāru ražotājs Bugatti ir izlaidis daudz karstāku alternatīvu Chiron.

Bugatti Divo ir radīts par godu franču sacīkšu braucējam Albertam Divo, kas pagājušā gadsimta divdesmito gadu beigās slavenajās autosacīkstēs Targa Florio divas reizes kļuva par uzvarētāju, braucot ar Bugatti mašīnu pa Sicīlijas kalnu ceļiem.

Būvēts uz Chiron bāzes, tam ir tāds pats 8-litru W16 motors ar 4 turbokompresoriem, kas izdod 1500 zirgspēku lielu jaudu un 1600 Nm griezes momentu.

Auto jaunumi 2018

Divo dizains salīdzinājumā ar Chiron dizainu ir daudz agresīvāks. Jaunā mašīna ieguvusi priekšējo optiku, kas atgādina piemiegtas acis ar nokarenām “uzacīm”, un krāšņus trīsdimensiju aizmugures lukturus, kas harmonē ar aizmugures radiatora resti, zem kuras izvietojies “četrstobru” izpūtējs ar taisnstūra īscaurulēm.

Hiperkāra produktivitāte transversālā paātrinājuma, vadāmības un pagriezienu izbraukšanas ziņā ir daudz augstāka. Turklāt tam ir uzlabota aerodinamiskā komponente, modernizēta šasija un balstiekārta.

Pateicoties modificētajam virsbūves body kit un gaisa ieņēmējiem, uzlabojusies automašīnas mijiedarbība ar pretimnākošo gaisa plūsmu, bet jaunais platais priekšējais spoilers ģenerē daudz lielāku piespiedējspēku. Tas viss ļāvis Divo, lai gan tas ir par 35 kg vieglāks, Nardo trekā pieveikt apli par astoņām sekundēm ātrāk nekā Chiron. Jāatzīmē gan, ka Divo maksimālais ātrums ir “tikai” 380 km/h (Chiron spēj ieskrieties līdz 420 km/h).

Auto jaunumi 2018

Daļa automašīnas ir krāsota titāna krāsā ar sudrabainu mirdzumu, otra daļa zilā krāsā. Šie divi toņi tika izstrādāti speciāli Divo.

Bugatti Divo ir pilnveidots braukšanai pa ikdienas ceļiem. Hiperkāra cena ir 5 miljoni eiro. Tiesa, visi 40 šī jaunuma eksemplāri jau ir pārdoti.

Prezentēts jaunais flagmanis – krosovers Audi Q8

Lielais “sportiskais” Audi krosovers jau veic pirmos testa draivus. Q8 ar savām bezkarkasa durvīm un astoņstūru radiatora restēm izskatās diezgan efektīgs. Salīdzinājumā ar Q7 jaunais kupejveidīgais Audi parketnieks izskatās pēc sportista: ar to pašu riteņu bāzi tas ir par 66 mm īsāks (4986 mm), par 27 mm platāks (1995 mm) un par 36 mm zemāks (1705 mm). Turklāt tajā var brīvi sasēsties pieci pasažieri, bet bagāžnieka tilpums ir no 605 līdz 1755 litriem (pēc šiem parametriem gan Q7 ir pārāks: septiņas vietas un attiecīgi 770–1955 litri). Tas ir tiešais BMW X6 un Mercedes GLE Coupe konkurents.

Auto jaunumi 2018

Šasija būvēta uz folksvāgena MLB Evo platformas. Q8 tiek piedāvāts tikai ar pilnpiedziņu, bet vilkmi pārdala mehānisks diferenciālis attiecībā 40:60 par labu aizmugures asij. Standarta balstiekārta – atsperu, par papildu samaksu var pasūtīt pilnvadāmības šasiju un pneimobalstiekārtu, kas spēj klīrensu palielināt par 254 mm. Motoru izvēle gan pagaidām ir ierobežota. Vienīgā versija ar turbodīzeli V6 3.0 TDI attīsta 286 zirgspēkus lielu jaudu.

Auto jaunumi 2018

Salonā uzstādīta vismodernākā multimediju sistēmas MMI Touch versija, līdz ar to reālo pogu skaits ir samazināts. To vietā ir virtuālas pogas ar taktilu atbildi ekrāna vibrācijas veidā.

Audi Q8 cena – no 75 tūkstošiem eiro.

Milan Red: trauksmainā eksotika

Nelielā austriešu kompānija Milan Automotive nolēma uz vienlīdzības pamatiem uzsākt cīņu ar pasaules labākajiem hiperkāru pārstāvjiem. Neordinārs dizains un vājprātīga dinamika – tieši ar to izceļas Milan Red. Tā ražošanā plaši tiek izmantota oglekļa šķiedra, no kuras izgatavots ne tikai monokoks, bet pat dubultās šķērssviras priekšpusē un aizmugurē.

Auto jaunumi 2018

Hiperkāram ir 6,2 litru V8 motors ar četrām turbīnām. Tas attīsta 1325 zirgspēku jaudu un 1400 Nm griezes momentu, kas caur septiņpakāpju automātisko pārnesumkārbu ar diviem sajūgiem tiek pārnests uz aizmugures asi.

Milan Red līdz “simtniekam” ieskrienas 2,47 sekunžu laikā, un tā ieskrējiena dinamika ir gandrīz tāda pati, kādu demonstrē Bugatti Chiron. Kas attiecas uz ieskrējienu līdz 200 un 300 km/h, arī šie skaitļi ir publiski paziņoti: attiecīgi 5,46 un 9,98 sekundes. Maksimālais ātrums ir 400 km/h, bet Red virsbūve ir gatava izturēt sānu pārslodzes līdz 2,6 G.

Auto jaunumi 2018

Milan Automotive plāno izlaist pavisam 99 šādas automašīnas, turklāt 18 no tām jau ir pasūtītas, lai gan Milan Red sākuma cena ir 2 miljoni eiro.

Aston Martin radījis ekskluzīva lidojošā taksometra konceptu

Kompānija Aston Martin prezentēja konceptuālu luksusklases multikopteru Volante Vision ar vertikālās pacelšanās un nosēšanās iespēju. Tas izstrādāts sadarbībā ar Kranfīlda universitāti, Cranfield Aerospace Solutions un Rolls-Royce.

Auto jaunumi 2018

Volante Vision Concept kārtējo reizi apliecina Aston Martin atjautību un dizainu. Koncepta salonā komfortabli var iekārtoties divi piloti un divi pasažieri.

Auto jaunumi 2018

Lidojums, kā arī vertikālā pacelšanās un nolaišanās tiek nodrošināta ar jaudīgu grozāmo korpusa priekšējā daļā esošo skrūvju palīdzību un prasmīgu aerodinamisko elementu izvietojumu. Par hibrīda spēkiekārtu ir atbildīga firma Rolls-Royce.