Royal Enfield: atpakaļ nākotnē!

0
514
Motoclassic

Royal Enfield Classic 500. Kas tu esi? Viesis no pagātnes, muzeja eksponāts, arheoloģisks artefakts?

Noskaidrosim.

Mūsu priekšā ir spilgts motobūves  paraugs, kas saglabājis klasiskajiem pagājušā gadsimta vidus britu motocikliem raksturīgo garu, kā arī neatkārtojamo valdzinājumu un ar nelielām izmaiņām tiek ražots nu jau gandrīz 70 gadus. Kādēļ to nevarētu saukt par viesi no pagātnes? Visi tā vienaudži – BSA, Norton, Triumph – jau sen devušies pensijā, kāds varbūt atdusas izgāztuvē, citam palaimējies tikt muzejā vai arī privātā kolekcijā un tur nodarboties ar putekļu krāšanu. Arī mūsu varonis varētu būt muzeja eksponāts. Vai kāds no lasītājiem bez domāšanas var nosaukt ceļu motocikla marku (krosa motocikli neskaitās), kas varētu palielīties ar kikstarteri? Un vai mūsdienās, kad pat leģendārās markas aizraujas ar plastmasu, vēl ir daudz tādu motociklu, protams, izņemot RE Classic 500, kas pilnībā izgatavoti no metāla? Tātad arī ar arheoloģiju mums viss ir kārtībā.

Motoclassic

Pietiks runāt par vēsturi, tagad paskatīsimies uz RE Classic 500 no 21. gadsimta motociklista skatpunkta. Aiz vintāžas slēpjas visai mūsdienīgi tehniski risinājumi: Keihin izsmidzināšanas sistēma, disku bremzes ar ABS, Paioli amortizatori, elektriskais starteris. Pateicoties tam visam, kā arī atsperotajam sēdeklim un apbrīnojami veiksmīgajai ergonomikai, RE Classic 500 ir satriecoši ērts motocikls. Uzreiz gan būtu jāatzīmē, ka sacīkstes tiklab uz ielas, kā arī trekā tas ir atstājis daudz jaunāko un tehnoloģiskāko “kolēģu” ziņā. RE Classic 500 ir radīts, lai dāvātu prieku un garantētu labu omu savam īpašniekam ikdienas braucienos pa mūsu skaisto pilsētu. Turklāt šā motocikla tehniskās iespējas ir vairāk nekā pietiekamas, lai tas nepazustu kopējā transporta plūsmā. Savukārt nelielo svaru un zemo smaguma centru īpaši novērtēs meitenes un baikeri iesācēji. Un kā ķirsītis uz tortes būs pastiprinātā uzmanība, ko jums un jūsu RE Classic pievērsīs gan citu transportlīdzekļu vadītāji, gan arī gājēji. Gatavojieties sniegt atbildes uz viņu jautājumiem.

Rezumējot jāteic, ka RE Classic 500, kaut arī jau ir atstājis aiz muguras daudz visai vētrainus gadu desmitus, iet pensijā nebūt vēl netaisās un arī 21. gadsimtā ieņem savu vietu līdzīgo vidū.

Tekstu sagatvoja Grigorijs Burcevs

Oficiālais dīleris Royal Enfield Latvijā

Čiekurkalna 1. līnija 27, Rīga

www.royalenfield.com