GF IVAN

0
589
Motoclassic

Divdesmit garus gadus tas stāvēja aukstā garāžā, krāja putekļus un pamazām rūsēja. Un jau bija samierinājies ar savu acīmredzami neapskaužamo likteni… Līdz beidzot zēns, tikko izdzirdējis vectēva vārdus “Nu ko, brauksim!” un nepaspējis pat uzmest mētelīti, atskrēja un žigli ierausās blakusvāģī. Sākumā viņš jūsmoja par iespēju vizināties ap Ādažu poligonu, bet vēlāk jau pats kopā ar draugiem dzenājās pa putekļainajiem ceļiem… Visbeidzot viņš saņēmās un nolēma saremontēt savā īpašumā esošo raritāti – 1976. gada izlaiduma motociklu “Dņepr MT-10”

Motoclassic
Dņepr MT-10 oriģināls.

– Motociklu pasauli es tik agri iepazinu, pateicoties savam vectēvam Ivanam Ņikitičam Samoščenko, – stāsta šā motocikla tagadējais saimnieks, firmas MotoClassic īpašnieks Igors Balaško. – Viņš man iepotēja mīlestību pret tehniku, iemācīja, kā ar to apieties. Visu brīvo laiku es pavadīju garāžā. Arī par mūža nodarbošanās objektu es izvēlējos motociklus, atvēru savu firmu. Mēs remontējam un tirgojam motociklus.

Motoclassic
Igors ar vectēvu Ivanu.

Vectēva motocikls tika pilnībā pārbūvēts, remonta procesā radās aizvien jaunas idejas, un to īstenošanas rezultātā tad arī motocikls kļuva tāds, kāds tas ir šobrīd: brutāls, jaudīgs, elegants. Tas ir būvēts “pa jaunam”: uzlabotas ražotāja atstātās nepilnības, pilnveidoti daži mezgli, uzstādīti sānu koferi, kā arī pārvietojams jaudīgai uzlādei nepieciešamais ģenerators, modificēta priekšējā dakša, modernizēts dzinējs un izplūdes sistēma. Motocikls aprīkots ar rāmi, ko pratīs novērtēt īsta hardcore cienītāji, bet aizmugures amortizatori noņemti… Darba rezultāts ir pilnībā atjaunots motocikls, nu jau bez blakusvāģa. Rezerves daļas tika savāktas no visa kā pa druskai. Kopumā motocikla pārbūve ilga trīsarpus gadus. Motociklu atjaunot Igoram Balaško palīdzēja viņa kolēģi Grigorijs Burcevs un Edgars Redisons.

Nosaukums – GF Ivan – motociklam dots par godu vectēvam Ivanam.

Motoclassic

Motoclassic

Čiekurkalna 1. līnija 27, Rīga

Tālr.: +371 29889380

www.motoclassic.lv