Auto jaunumi

0
435
Auto jaunumi

BMW X2

Jaunais kupejveidīgais krosovers BMW X2, kas šobrīd jau tiek testēts, papildinās koncerna modeļu līniju ar analoģisku virsbūves tipu – X4 un X6. Automašīna tiks būvēta uz UKL2 platformas bāzes, kas ir BMW 2 Series Active un Gran Tourer, BMW X1 un dažu MINI modeļu pamatā.

Motoru gammu jaunais BMW X2 dalīs ar X1 krosoveru – tie ir benzīna un dīzeļa „turbo četrinieki”. Krosovers tiks piedāvāts kā ar priekšējo piedziņu, tā arī xDrive versijās, turklāt pēdējās būs pārsvarā.

Kompānija kopā ar M-apakšvienību izstrādā arī BMW X2 „uzlaboto” versiju, kas iegūs benzīna turbo 2-litru dzinēju un šildiku M25i.

Par galveno BMW X2 konkurentu tiek uzskatīts Mercedes modelis GLA.

Auto jaunumiVolvo XC40

Zviedru marka gatavojas jaunā nelielā „parketnieka” debijai. Tā īpašnieki, pēc markas dizaineru domām, ir harizmātiskas personības, kas interesējas par modi, dizainu, mūsdienu kultūru un dzīvo lielās dinamiskās pilsētās. XC40 pamatā ir moduļu platforma CMA, ko izstrādājis Volvo kopā ar Geely.

Automašīnai būs 2-litru „turbo četrinieks” ar aptuveni 240 zirgspēku lielu jaudu un hibrīda spēkiekārta ar 1,5 litru 180-zirgspēku motoru. Jaunais XC40 tiks piedāvāts kā ar viena toņa, tā arī ar divu krāsu virsbūves krāsojumu.

Auto jaunumiBMW 8 Series

Bavārijas markas flagmaņa kupejas izlaišana tiek plānota 2018.gadā, un BMW jau veic jaunās mašīnas testa izmēģinājumus Nirburgringas Ziemeļu Cilpā.

Gaidāms, ka sērijas modelis tikai nedaudz atšķirsies no koncepta vienīgi ar to, ka uz durvīm parādīsies rokturi, un vācieši visticamāk nomainīs ārējo spoguļo korpusu.

Automašīnai būs aizmugures piedziņa, kā arī xDrive versija. Motoru līnijā ietilps 6 un 8-cilindru agregāti, bet topa versiju varēs aprīkot ar V12 dzinēju.

Kas attiecas uz konceptu, tad radiatora restes tam atrodas zemāk, kā tagadējiem BMW modeļiem. „Divdurvju” auto ir 21-collu diski, lāzera lukturi, gaismas diožu L-veida lukturi un lielas trapecveida izpūtēja caurules. Uz virsbūves ir karbona detaļas. 4-vietīgajā salona izmantota arī oglekļa šķiedra.

Auto jaunumi Auto jaunumiSCG 003S

Retums, kad sacīkšu automašīna kļūst par ceļu superkāru. Bet šis ir tieši tas gadījums. SCG 003S radīta, ņemot vērā Scuderia Cameron Glickenhaus autosporta pieredzi: kompānija savā klasē ir uzvarējusi diennakts maratonā „Nirburgringas 24 stundas”. Tās radītāji apsola, ka tā būs visātrākā automašīna pagriezienos, bet arī pārslodzes tur ir atbilstošas.

SCG 003S aprīkota ar Twin-turbīnu „astotnieku” ar 4,4, l tilpumu, kura atdeve pārsniedz 750 zirgspēkus, bet maksimālais ātrumus, kuru spēj attīstīt superkārs, ir 350 km/h. Ieskrējiena laiks līdz 100 km/h mazāk kā 3 sekunžu laikā.

Tirāža būs ierobežota. Superkāram tiks piedāvāta plaša individualizācijas programma.

Auto jaunumi Auto jaunumiLucid Motors Air

Amerikāņu kompānija Lucid Motors, kas pozicionē sevi kā Tesla konkurentu, meklē investoru modeļu izstrādei un savas rūpnīcas būvniecībai Arizonā.

Lucid Motors pirmais modelis – greznais elektrosedans Air – tika piedāvāts jau 2016.gada decembrī. Topa pilnpiedziņas sedans ir ieguvis 2 elektrodzinējus ar summāro atdevi 1000 zirgspēki. Šādas versijas gaitas rezerve – aptuveni 500 km.

Auto jaunumi Auto jaunumi vFaraday Future FF 91

Elektriskais krosovers Faraday FutureFF 91 tika prezentēts jau patēriņa preču elektronikas izstādē CES-2017 Lasvegasā. Šobrīd debitējuši pirmssērijas paraugi, bet jaunuma masveida izlaišana tiks uzsākta 2018.gadā.

Kross ir aprīkots ar 4 elektromotoriem, 130-kilovatu bateriju un pilnpiedziņas sistēmu. FF 91 summārā atdeve ir 1064 zirgspēki. No vietas līdz „simtam” elektrokārs ieskrienas 2,4 sekunžu (!) laikā, bet tā gaitas rezerve – aptuveni 600 km.

Elektrokrosovers ir ieguvis īpašnieka sejas atpazīšanas sistēmu – kamera ir iebūvēta centrālajā statnī. Atpazīstot vadītāju, sistēma ne tikai atbloķēs automašīnu, bet arī piemeklēs saimnieka garastāvoklim piemērotus iestatījumus – temperatūru salonā, mūziku vai, piemēram, aktivizēs masāžas funkciju krēslā.

Vēl FF 91 ir autonomās vadīšanas sistēma, kurā ietilpst 10 augstas precizitātes kameras, 13 radari, 12 ultraskaņas raidītāji un no pārsega izvirzāms optisks tālmērs Lidar. Tāpat modeļa arsenālā ir arī videokameras spoguļu vietā un auto parkošanās asistents. Turklāt novietot elektrokāru stāvvietā iespējams, nemaz neatrodoties tajā – pietiek vien izmantot aplikāciju smārtfonā. To, ka automašīna tiks tiražēta, apliecina BMW apakšvienības bijušā vadītāja Ulriha Kranca parādīšanās komandā, kā arī vairāk kā 64 tūkstoši iepriekšēju pasūtījumu.

Auto jaunumi Auto jaunumiToyota Concept-i

Kompānija Toyota prezentē savu nākotnes vīziju par autobūvi. 4-vietīgā koncepta ārējais tēls izstrādāts Toyota dizaina centrā Kalifornijā, bet elektronisko „pildījumu” nodrošina Toyota Innovation Hub apakšvienība, kas atrodas Sanfrancisko.

Concept-i piemīt mākslīgais intelekts, bet sistēma, kas mijiedarbojas ar vadītāju un pasažieriem, ieguvusi Yui nosaukumu. Izstrādātāji ir atteikušies no tradicionālā iekārtu paneļa un ekrāna uz centrālās konsoles – visa nepieciešamā informācija tiek izvesta uz priekšējā stikla.

Tāpat Yui var mainīt apgaismojumu salonā vai pārraidīt skaņu signālus atkarībā no ceļa situācijas. Sistēma var pat izmantot pieskaršanos, lai nodotu „kritiski svarīgu informāciju”. Vēl automašīna „sarunājas” ar savu īpašnieku un citām mašīnām, izmantojot ziņojumus uz ārējiem virsbūves paneļiem.

Prototipam ir paredzēta autonomās vadīšanas sistēma – kad tā ir aktivizēta, uz Concept-i priekšējās daļas parādās attiecīgs uzraksts.

Auto jaunumi Auto jaunumi Auto jaunumiAero Mobil 4.0

Ceturtās versijas lidojošo automašīnu prezentēja slovāku kompānija Aero Mobil. To var izmantot gan uz koplietošanas ceļiem, gan debesīs. Tiesa, pēdējā gadījumā autovadītājam ir jābūt pilota apliecībai.

Uz zemes Aero Mobil 4.0 brauc ar 2 elektromotoriem ar kopējo jaudu 110 zirgspēki. Ieskrējiens līdz „simtam” – 10 sekunžu laikā. Maksimālais ātrums – 160 km/h. Lidojumiem paredzēts 4-cilindru dzinējs ar 2 l tilpumu.

Automašīnai nepieciešamas tikai 3 minūtes, lai transformētos par lidmašīnu. Lidojuma laikā tas attīsta ātrumu līdz 360 km/h un bez papildus uzpildes tas var nobraukt 750 km. Automašīnas svars – 960 kg.

Korpuss, spārni un riteņi izgatavoti no oglekļa šķiedras. Aeromobilī ir drošības spilveni un izpletnis.

Kompānija Aero Mobil jau pieņem pasūtījumus lidojošajam automobilim. Piegādes plānotas 2020.gadā. Atkarībā no komplektācijas aeromobilis izmaksās no 1 miljona 200 tūkstošiem līdz 1,5 miljoniem eiro.

Auto jaunumi Auto jaunumi