Frederique Constant Art of Porcelain: porcelāna spožums

0
429
Frederique Constant

Pavasarī Šveices pulksteņu kompānija Frederique Constant piedāvāja jaunu modeli kolekcijā ClassicsClassics Art of Porcelain. Galvenā atšķirība no citiem kolekcijas modeļiem – ar rokām darbināta porcelāna ciparnīca ar romiešu cipariem melnā krāsā, kas akcentē izsmalcināto pulksteņa dizainu.

Porcelāna ciparnīcas skaistums, dziļums un pilnīgā tekstūra, kas meistarīgi darināta ar rokām, runā pati par sevi. Tomēr šī pulksteņa īpatnība ir arī tā, ka katru ciparnīcu ir izgatavojoši augsti kvalificēti meistari porcelāna manufaktūrā Zsolnay tā, lai porcelāna krāsa būtu nemainīga daudzus gadu desmitus. Zsolnay porcelāna manufaktūru dibināja Miklošs Žolnai (1800.-1880.) Pēčas pilsētā (Ungārijā) 1853.gadā.

1863.gadā viņam pievienojās dēls Vilmošs Žolnai (1828.-1900.), kurš pēc vairākiem gadiem pārņēma manufaktūras vadību. Viņa vadībā ģimenes uzņēmums ieguva pasaules slavu. Manufaktūra ieguva atzīšanu, piedāvājot savu novatorisko produkciju starptautiskās izstādēs, tai skaitā Vispasaules izstādē Vīnē 1873.gadā. 1878.gadā Vispasaules izstādē Parīzē Zsolnay porcelāna kolekcija ieguva Grand Prix.

Frederique ConstantPorcelāna vēsture ir cieši saistīta ar karaļnamu vēsturi: nereti tas tika ražots imperatoru rūpnīcās un tika pasniegts kā dāvana īpašos gadījumos.

Classics Art of Porcelain modelim ir nevainojams pulēts nerūsējoša tērauda 3-līmeņu korpuss 40 mm diametrā. Uz porcelāna ciparnīcas uzklāti romiešu cipari, kas piešķir pulkstenim uzsvērtu klasisku izskatu, un uzraksts Swiss Made pie „pulksten 6” atzīmes ir apliecinājums tam, ka mūsu priekšā ir īsts Šveices pulkstenis.  

Automātisks kalibrs FC-302 – 25 akmeņi, gaitas rezerve 42 stundas – nodrošina stundu un minūšu indikāciju. Tas ir labi redzams no safīra stikla caur aizmugurējo vāciņu. Korpusa ūdensnecaurlaidības rādītājs ir 3 atm.

Elegantais pulkstenis, kas papildināts ar melnu ādas siksniņu, tiks ražots ierobežotā sērijā – 188 eksemplāri.

Frederique Constant