Frederique Constant Vintage Rally Peking to Paris

0
327

Šveices pulksteņu manufaktūra Frederique Constant jau ilgi ir saistīta ar klasisko automobiļu pasauli. 2016. gadā šī daudzu gadu tradīcija turpinās: Frederique Constant kļuvis par oficiālo hronometristu rallijam “Pekina-Parīze”, kas tiek rīkots Endurance Rally Association paspārnē.

frederique_constant-003Rallija “Pekina-Parīze” dalībnieki 17. jūlijā ieradās Francijas galvaspilsētas Vandoma laukumā.  Finiša līniju šķērsoja aptuveni 90 procenti no Pekinā startējušajiem automobiļiem.  Laukumā valdīja prieks un eiforija. Daudzi mašīnu vadītāji un ekipāžu locekļi nevarēja valdīt asaras, atkal satiekot savus tuviniekus un draugus, kas viņus sveica sakarā ar atgriešanos ierastajā dzīvē. Rallijs “Pekina-Parīze 2016” ikvienam tā dalībniekam, pašiem automobiļiem, kā arī pasākuma organizatoriem un partneriem kļuva par īstu sasniegumu. Tas bija visādā ziņā izcils notikums, kas deva unikālu pieredzi.

frederique_constant-002Rallijs “Pekina-Parīze 2016” ilga 36 dienas. Šajā laikā automobiļi šķērsoja 15 valstu robežas un pārvarēja vairāk nekā 13 tūkstošus kilometru. Abas galvaspilsētas vienojušais maršruts virzījās pa pasaules lielākā kontinenta grūti pieejamām un mazapdzīvotām vietām. Katrs, kas šo brīnumaino pārbaudījumu izturēja un spēja svētdienas rītā Parīzē finišēt, pamatoti var sevi uzskatīt par uzvarētāju.

Tās pašas dienas vakarā svētku vakariņās Parīzes viesnīcā Intercontinental Hotel vairāk nekā 100 rallija “Pekina-Parīze” dalībnieku no organizatoriem saņēma sudraba piemiņas zīmes, kas atgādinās par šo izcilo notikumu. Pieņemšanas laikā Frederique Constant dibinātājs un ģenerāldirektors Peters Stass visus dalībniekus apsveica ar sekmīgu rallija pabeigšanu un atzīmēja, ka viņam tas bijis liels gods būt par šī neaizmirstamā piedzīvojuma dalībnieku.

frederique_constant-004Frederique Constant lepojas ar to, ka sniedz atbalstu vienam no senākajiem retrorallijiem Eiropā. Partnerība ar “Pekinu-Parīzi” nav vienkārši sadarbība. Tā ir draudzība, kuras pamatā ir kopējas vērtības, tradīcijas un dedzīga aizrautība ar mehānismiem,” teica Peters Stass.

Kā rallija oficiālais hronometrists kompānija Frederique Constant apbalvoja uzvarējušo ekipāžu ar limitētās 2016. gada sērijas Vintage Rally Peking to Paris pulksteņiem. Jaunā ekskluzīvā pulksteņu modeļa veidotāju iedvesmotāji bija klasiskie automobiļi, kas piedalījās autobraucienā Pekina-Parīze.

frederique_constant-005Limitētās sērijas Vintage Rally Peking to Paris pulksteņiem piemīt patiesi vīrišķīgs raksturs. Tiem ir no nerūsoša tērauda izgatavots trīs sastāvu pulēts korpuss ar 40 milimetru diametru. Šīs sērijas jaunajā modelī smalkā sudraba ciparnīca kontrastē ar šī pulksteņa sportisko dabu akcentējošo bordo krāsas aploci. Arābu cipari melnā pērļu krāsā, kā arī stundu un minūšu rādītāji pārklāti ar Superluminova, kas pat vismelnākajā naktī nodrošina datu saredzamību. Ciparnīca papildināta ar datuma lodziņu stāvoklī ”plkst. 3”.

Modelis apgādāts ar precīzu un augsti efektīvu automātisko pulksteņa mehānismu FC-303. Šim kalibram, kas rotāts ar 26 akmeņiem, darbības frekvence ir 28 tūkstoši pussvārstību stundā un 38 stundu gaitas rezerve. Pulksteņa korpusa izliektais safīra stikls ciparnīcu droši pasargā no ūdenscaurlaidības dziļumā līdz 50 metriem. Ierobežotā 2888 eksemplāru sērijā izlaisto pulksteņu korpusa otrā pusē iegravēta rallija “Pekina-Parīze” maršruta karte un logotips.

Katrs eksemplārs tiek komplektēts ar tumšpelēku ādas siksniņu un tiek piedāvāts dāvanas tipa futrālī ar plāksnīti, kurā iegravēta rallija “Pekina-Parīze 2016” maršruta karte.

frederique_constant-006