Oris Carlos Coste Limited Edition IV: vienā elpas vilcienā

0
427
Oris

9.septembrī Karloss Kosta, Oris sūtnis, uzstādīja jaunu pasaules rekordu, veicot visgarāko zemūdens peldējumu okeānā ar vienu elpas vilcienu. Aizturot elpu 3 minūtes un 5 sekundes, Karloss nopeldēja zem ūdens iespaidīgu 177 metru distanci, pārspējot savu iepriekšējo rekordu 150 m, kas tika uzstādīts 2010. gadā un ierakstīts Ginesa rekordu grāmatā.

Oris ar lepnumu piedāvā Carlos Coste Limited Edition IV pulksteni, ārkārtīgi funkcionālu nirēju modeli, kas izgatavots brīvā stila daivinga pasaulei. Nirējam, kas nodarbojas ar šo ekstremālo un sarežģīto sporta veidu, bieži ir nepieciešams aizturēt elpošanu uz vairākām minūtēm, kā arī, kas ir vēl jo svarīgāk, viņam jābūt pietiekami bezbailīgam, lai pārvarētu iespējamā robežas.

OrisVisi šie izaicinājumi virza arī Oris ilggadējo sūtni, brīvā stila daiveri un rekordistu Karlosu Kostu. Ar brīvā stila daivingu Karloss nodarbojas jau kopš 1996.gada. Viņam pieder 11 pasaules rekordi. Viņš ir ieguvis slavu, kļuvis par pirmo cilvēku, kuram izdevies veikt brīvā stila ieniršanu dziļumā, kas pārsniedz 100 metrus. Tāpat viņš bija pirmais, kas pārvarēja 100 metru atzīmi ieniršanas kategorijā ar pastāvīgu svaru.

Pulksteņa daivinga īpašību apraksts ir jāsāk ar saliekamu 46-milimetru korpusu, kas izgatavots no ļoti izturīga, bet viegla titāna. Krēslainajās zemūdens dzīlēs par ārkārtīgi nozīmīgu faktoru kļūst ciparnīcas precizitāte un apgaismojums, tāpēc Oris speciālisti nolēma uz keramiskās, vienā virzienā grozāmās ripas ar baltu Super-Lumi Nova® luminoforu uzklāt minūšu skalu. Tam ir jānodrošina nirējam iespēja no pirmā acu uzmetiena noteikt atlikušo ieniršanas laiku. Melnās ciparnīcas atzīmes un bultiņas ir iezīmētas ar spilgti oranžu Super-Lumi Nova® luminoforu, no abām pusēm izliektais safīra stikls ar iekšēju izgaismotu pārklājumu samazina atspīduma rašanās iespējamību. Pulkstenis ir ūdensizturīgs līdz spiedienam 50 atm, kas atbilst 500 m ieniršanas dziļumam.

OrisVēl viena rūpīgi pārdomāta detaļa: tumši oranžais plankums uz rokas hēlija atloka, kas noregulēts pozīcijā „pulksten 3”. Šis plankums palīdzēs nirējam zem ūdens nekļūdīgi atšķirt hēlija vārstu no uzvelkamās galviņas, kas uzstādīta pozīcijā „pulksten 2”. Pulkstenī strādā automātiskais mehānisms ar datuma rādītāja lodziņu pozīcijā „pulksten 3” un mazu sekunžu bultiņu starp atzīmēm „pulksten 7” un „9”.

Pulkstenis tiek piedāvāts melnā kaučuka siksniņā, ir arī iespēja iegādāties modeli ar regulējama garuma titāna aproci ar Oris firmas sprādzi.

Uz Carlos Coste Limited Edition IV aizmugurējā vāciņa attēlota unikāla Karlosa Kosta emblēma, pulksteņi tiek ražoti limitētā daudzumā – 200 eksemplāri. Vēl viens pirmšķirīgs „īstu pulksteņu īstiem cilvēkiem” paraugs.

Oris