Frederique Constant: pa 1907. gada autobrauciena Pekina–Parīze pēdām

0
486
Frederique Constant

Jau daudzus gadus kompānija Frederique Constant ir slavenās automobiļu markas Austin Healey partnere un atbalsta autosportu, īpaši oldtaimeru rallijus.

Šogad Frederique Constant turpina saikni ar autosporta pasauli nostiprināt, kā oficiālais hronometrists piedaloties leģendārajā autobraucienā Pekina–Parīze

Frederique ConstantRallijam Pekina–Parīze ir vairāk nekā gadsimtu ilga vēsture: pirmais autobrauciens šajā maršrutā notika jau 1907. gadā.  Tas startēja pie Francijas vēstniecības Pekinā. Iesākumā bija pieteikti 40 dalībnieki, taču beigās uz starta līnijas nostājās tikai pieci automobiļi. Rallija Pekina–Parīze mūsdienu versiju 1997. gadā izstrādāja asociācijas Endurance Rally Association (ERA) dibinātājs Filips Jangs. Sacensību distance bija aptuveni 16 tūkstoši kilometru, tās izbraukšanai bija vajadzīgas 45 dienas. Maršruts vijās pa Ķīnu, Tibetu, Indiju un Pakistānu. Nākamais brauciens Pekina–Parīze tika organizēts tikai pēc desmit gadiem, 2007. gadā. Šoreiz tas vairāk bija līdzīgs iepriekšējā gadsimta sākuma vēsturiskajam variantam.  Tam bija lieli panākumi, tāpēc asociācija ERA nolēma to rīkot ik pēc trim gadiem.

Frederique ConstantRallijam Pekina–Parīze 2010. gadā pievienojās marka Frederique Constant. Sešus gadus vēlāk šis zīmols kā ekskluzīvs sponsors un oficiālais hronometrists šajās prestižajās sacensībās piedalījās atkal.

Frederique ConstantŠī gada maršruts precīzi atkārto paša pirmā brauciena ceļu. Dalībniekiem, kopskaitā 109, par raritāti kļuvušos automobiļos vajadzēs 35 dienās uzveikt vairāk nekā 13 tūkstošus kilometru garu distanci. Rallijs Pekina–Parīze 2016 startēs svētdien, 12. jūnijā pie Lielā Ķīnas mūra, netālu no Pekinas. Svētdien, 17. jūnijā automobiļi ieradīsies Parīzē, Vandoma laukumā.  Brauciena dalībnieki šķērsos Gobi tuksnesi, Mongoliju, brauks pa Krievijas un Baltkrievijas teritoriju un Rietumeiropā nonāks, braucot pa Poliju.

Frederique Constant Frederique ConstantRetrosacensības paver ne tikai iespēju pieskarties leģendārai pagātnei. Tās vieno cilvēkus, kuriem ir kopējs hobijs, kuri augstu vērtē tradīcijas un mūžīgas vērtības. Savā devīzē “Ļaujies aizrautībai” (Liveyourpassion) Frederique Constant aicina cilvēkus visā pasaulē kaislīgi nodoties savam hobijam.

Retroautomobiļu rallijam Pekina–Parīze un Frederique Constant pulksteņiem ir daudz kopīga: klasisks dizains, precizitāte, augsta funkcionalitāte. Par godu 2016. gada braucienam slavenā marka ierobežotā sērijā izlaidusi speciālu modeli, kas veltīts unikālā rallija vēsturiskajam mantojumam. Pēc finiša Parīzē uzvarējušās komandas mašīnas vadītājs un stūrmanis katrs saņems šo ekskluzīvo pulksteni.

Frederique Constant Frederique ConstantFrederique Constant