Frederique Constant Manufacture Perpetual Calendar

0
354

Pagājušajā gadā, izlaižot pirmo Šveicē izgatavoto viedpulksteņa Horological Smartwatch modeli ar MotionX® tehnoloģiju, Frederique Constant atkal paplašināja iespējamības robežas. 2016. gads paliks atmiņā ar jaunu tehnoloģisko izrāvienu – ir parādījies Frederique Constant izstrādātais pulkstenis Manufacture Perpetual Calendar ar pirmo mūžīgo manufaktūras kalendāru. Šis tehnikas brīnums ir spējīgs nekļūdīgi skaitīt dienas vesela gadsimta garumā.

Frederique Constant meistaru izgatavotā pulksteņa Manufacture Perpetual Calendar sirds ir jaunais manufaktūras automātiskais kalibrs FC-775, kas darbina ne tikai stundu un minūšu rādītājus, bet arī mūžīgo kalendāru. Mehānisms FC-775 ar 26 akmeņiem ir tikai 6,7 mm biezs, strādā četru hercu (28 800 pussvārstību stundā) frekvencē, un tam ir 38 stundu gaitas rezerve.

Ar abās korpusa pusēs esošajām pogām var ērti regulēt  kalendāra mehānismu. Ar pogu, kas ir pozīcijā «pulksten 5», regulē Mēness fāžu indikatoru, ar otru pogu, kas atrodas pie iedaļas «pulksten 8», iestata nedēļas dienu, bet ar pozīcijā «pulksten 10» esošo pogu var vienlaikus koriģēt dienu un datumu. Noregulējot mūžīgo kalendāru, vispirms iestata datumu un pēc tam nedēļas dienu. Visbeidzot, pozīcijā «pulksten 11» esošā poga kalpo vienlaicīgai mēneša un garā gada indikācijai. Stundu un minūšu rādītāju stāvokļa regulēšanai paredzēta uzvelkamā galviņa. Pēc noregulēšanas šis ārkārtīgi komplicētais mehānisms atšķirs 30 dienas un 31 dienu garos mēnešus, ņems vērā februāra garumu un atbilstoši ciklam reizi četros gados tam pie 28 dienām pieskaitīs vēl vienu, tas ir, 29. dienu.

Vispār šim kalendāram papildu manuālā korekcija nemaz nav nepieciešama veselus 400 gadus, tomēr vienas gregoriāniskajai laika skaitīšanas sistēmai piemītošas īpatnības dēļ to nāksies koriģēt ar roku… 2100. gada 1. martā, jo tas gads būs garais.

Šis pulkstenis, kuru, pateicoties tā ģeniālajai vienkāršībai un izsmalcinātībai, droši var uzskatīt par šedevru, rāda Mēness fāzes, minūtes, stundas, datumu, nedēļas dienu, mēnesi un gadu četrzīmju formātā.

Pulkstenis Manufacture Perpetual Calendar ieturēts kolekcijas Slimline stilistikā, un tā korpuss, kura diametrs ir 42 mm, tiek izpildīts divos variantos – vai nu nerūsošs tērauds, vai arī sārtā zelta pārklājums.

Pirmajiem trim Manufacture Perpetual Calendar modeļiem ir lakoniska sudrabaina vai zila ciparnīca, stundu atzīmes – tādā pašā krāsā kā pulksteņa korpuss. Korpusa ūdensizturība – līdz trim atmosfērām. Visiem trim jaunajiem modeļiem ir caurspīdīga safīra stikla aizmugurējais vāciņš, caur kuru var vērot kalibru FC-775. Tā apdarē izmantota graudošanas tehnika un Côtesde Genève raksts. Šis apbrīnojamais pulkstenis tiek komplektēts ar brūnu vai melnu aligatora ādas siksniņu un pārdots greznā koka futrālī.

Manufacture Perpetual Calendar, ko piedāvā Frederique Constant, ir ne tikai laika skaitīšanai paredzēts mehānikas šedevrs, bet īsts mākslas darbs, pār kuru laikam nav varas: jūsu mazbērni un mazmazbērni šādus pulksteņus nēsās ne mazāk lepni kā jūs. Un tieši tāds jau arī bijis ģimenes kompānijas Frederique Constant mērķis – radīt nevis tikai greznu un tomēr pieejamu pulksteni, bet gan ģimenes relikviju, kas tiks nodota mantojumā nākamajām paaudzēm.

Frederique-002

Frederique Constant