Re, cik daudz pārsteidzošu atklājumu..

0
518
Sex

Ko mēs zinām par vīriešu seksuālo orientāciju? Atbilde skan pavisam vienkārši: ir geji un ir naturāļi. Bet izrādās, nemaz tik vienkārši nav. Seksualitātei ir neskaitāmas nokrāsas. Daudzi nejūtas laimīgi, iekams nav noskaidrojuši, pie kura tipa viņi pieder. Īpaši attiecībā uz romantisku un erotisku noslieci.

Izpētījis interneta vietnes, kurās cilvēki cenšas līdz vissīkākajām niansēm tikt skaidrībā par savām nosliecēm, The Huffington Post izveidoja seksuālo orientāciju glosāriju. Jaunie jēdzieni un definīcijas pagaidām netiek plaši tiražēti.

Aseksuālis

Tas, kam nav seksuālas tieksmes nedz pret vienu, nedz otru dzimumu. Protams, aseksuālis pamana citu cilvēku fizisko pievilcību, bet erotiska tieksme tam ir sveša. Taču impotents viņš nav!..

Аromantiķis

The Huffington Post šķir romantisku un seksuālu dziņu pret jebko. Atbilstoši pētnieku gradācijai aseksuāļi ir spējīgi uz romantiskām jūtām bez seksuāla zemteksta, savukārt aromantiķi nekad nejūt romantisku saikni ar mīlestības objektu.  Viņus interesē tikai sekss tīrā veidā.

Grejseksuālis

Šis stiprā dzimuma pārstāvis iestrēdzis starp parastu, normālu vīrieti un aseksuāli. Grejseksuālim var būt heteroseksuāla vai homoseksuāla orientācija. Un katrs no viņiem atkarībā no  noskaņojuma spēj just seksuālu dziņu tikai noteiktos apstākļos vai pret noteikta tipa personu.

Demiseksuālis

Viņa seksuālo dziņu raisa tikai spēcīga emocionāla saikne ar mīlestības objektu. Turklāt šai saiknei nepavisam nav katrā ziņā jābūt romantiskai.

Demiromantiķis

Bet šīs sarežģītās “orientācijas” pārstāvis jūt platonisku interesi tikai par personu, kura raisa spēcīgas emocijas, turklāt tām katrā ziņā nav jābūt erotiskām.

Litromantiķis

Vēl sarežģītāks gadījums. Šāds personāžs ir spējīgs just romantisku mīlestību, taču netiecas pēc atbildes jūtām.

Panseksuālis

Tas ir pavisam dīvains indivīds. Faktiski viņu pievelk visi: sievietes, vīrieši, transgenderi, interseksuāļi (tie, kas par savu seksuālo piederību nav tikuši skaidrībā). Biseksuāli saista gan vīrieši, gan sievietes, turpretī panseksuālis ir “genderakls” gan pret partneri, gan pret savu seksuālo piederību. Tāpēc viņš partneri meklēs, vadoties tikai un vienīgi pēc cilvēka personiskajām īpašībām, kopīgiem ideāliem un emocijām, ko sniedz savstarpēja kontaktēšanās.

Poliseksuālis

Šis indivīds atšķirībā no panseksuāļa ir izvēlīgāks, piemēram, viņam neveidosies maigas jūtas pret interseksuāli, toties viņš ar prieku un atsaucīgi reaģēs uz transgendera jūtām.

Panromantiķis

Viņu saista abu dzimumu pārstāvji, kā arī interseksuāļi un transgenderi. Taču šai interesei ir tikai romantiski platonisks raksturs.

Skolioseksuālis

Šim indivīdam nav nekādu problēmu ar mugurkaulu. Tas nav līks un greizs. Termins norāda, ka šo cilvēku seksuāli pievelk tikai transgenderi.

Pagaidām nav skaidrs, vai šie jaunie jēdzieni ieviesīsies. Taču atsevišķi indivīdi jau apsver, kurš no tiem būtu attiecināms uz viņiem. To apliecina šāds fakts: sociālajos tīklos parādījušies ziņojumi, ka savas kopienas veido aseksuāļi, panseksuāļi, aromantiķi utt.