Leģenda: Farman A6B Super Sport

0
435
Legend

Farman A6B Super Sport. 1919

Pirmo automobili Farman ar sešcilindrīgu Mercedes dzinēju publikai parādīja Parīzes autosalonā 1919. gadā. Kompānijas dibinātājs Anrī Fārmans labi pārzināja aerodinamiku, tāpēc daudziem viņa modeļiem ir oriģināla plūdlīnijas forma. Tika piemeklēts arī atbilstošs sauklis: “Ja kāds citsautomobilis brauc, tad Farman lido.”

LegendMašīnas A6B silueta līnijas ir graciozas, bet 1919. gadam pat progresīvas. Spārnu plūdlīnija, taisnās viduslīnijas un aizmugures daļas forma, kas atgādina kuģa pakaļgalu, izskatās interesanti un rada iespaidu, ka automobilis ir izgatavots 10 gadus vēlāk. Laikā no1919. gada līdz 1930. gadam tika izlaisti tikai 120 Farman A6B automobiļi.

Legend LegendSakarā ar to, ka šajā modelī ir plaši izmantots alumīnijs, no visām izlaistajāmmašīnām ir saglabājušās tikai četras. Lieta tā, ka Otrā pasaules kara laikāvisus automobiļus, kuru izgatavošanai izmantots alumīnijs, sagrieza metāllūžņos un pārkausēja kara vajadzībām. Šis automobilis tika izgatavots maharadžas Idara vajadzībām.

Legend