Twin’Z: apvienojot pasaules

0
320
Twin’Z

No kompānijas Renault saņēmis carte blanche ergonomiska konceptauto pasažieru salona veidošanai, brits Ross Lavgrovs piedāvāja… autorevolūciju. Tāpēc ka par slavenā autoražotāja un ne mazāk slavenā dizainera sadarbības rezultātu kļuva iekšpuses daļā pārveidotā mazulīte Twin’Z. Tādējādi tika apvienotas divas pasaules: interjeru pasaule un automobiļu pasaule.

Twin’ZTwin’Z savdabīgā veidā demonstrē kompānijas nākamo stratēģiju un nākamās paaudzes stilu Twingo. Atbilstoši jaunajai Renault dizaina stratēģijai, kas saistīta ar dzīves ciklu („mīlestība”, „ģimene”, „darbs” utt.), Twin’Z atbilst fāzei „rotaļas”. Tas ir jaunākais konceptauto, kas radīts saskaņā ar programmu, kura šo koncepciju ilustrē, velkot paralēles ar dažādiem cilvēka mūža posmiem.

Twin’ZTwin’Z – tas ir formu lakonisms un konstruktorrisinājumu minimālisms. Mašīna sver nedaudz mazāk par tonnu, virsbūves pamatā ir cauruļu karkass, bet paneļi „lieti no karbona”. Elektromobilis, kuram motors atrodas aizmugurē, ir  1,7 metrus plats, aptuveni 1,5 metrus augsts un vairāk nekā 3,5 metrus garš. Riteņu bāzes garums 2495 mm, 18 collu riteņi. To radīšanā piestrādājis Lavgrovs. Pateicoties viņam, mazulītei Twin’Z nav centrālā statņa, aizmugurējās durvis veras pretēji braukšanas virzienam, bet sēdekļi vairāk atgādina plastikāta sacīkšu „kokonus”. Jāpiebilst, ka nosaukumā Twin’Z burts Z apzīmē transmisijas izmešu nulles līmeni.

Twin’ZKā teica Ross Lavgrovs, viņa uztverē šī automobiļa veidols sasaucas ar dabas pasauli, tas „atspoguļo unikālo gaismas un dabisko formu rotaļu, bet tieši šīs formas padara Twin’Z par brīnumainu, faktiski dzīvu objektu”.

Daudzi eksperti uzskata, ka automobilis padevies visnotaļ simpātisks, tomēr, pēc viņu domām, diezin vai kāds iedrošināsies to pat domās iztēloties uz ceļa. Tātad Twin’Z ir kārtējā izrādīšanai domātā mašīna, kas pārsteidz, bet nav piemērota izmantošanai ikdienā. Dzīvosim – redzēsim, kā būs īstenībā.

Twin’Z