Dizains: Slavenu arhitektu jahtas

0
398
Design

Dažādu iemeslu dēļ arhitektiem patīk projektēt jahtas. Un nav svarīgi, vai viņi zina, kā darbojas laivas un kas jūras kuģis vispār ir. Viņiem patīk izdomāt jahtas, īpaši augstas klases un vēlams – pēc iespējas spilgtākas. Tāpēc rodas jautājums par formas un satura līdzsvaru. Vai arī tā neievērošanu.

Zaha Hadida

Viņa pieder pie tiem slavenajiem arhitektiem, kuriem patīk ar jūras inženieriju šķietami nesavienojamas formas. Hadida nesen demonstrēja konceptuālu jahtu, kura, atklāti sakot, izskatās pēc kaut kā vidēja starp izsmēķi un kāpuru. Kuģubūvētājs Blohm+Voss preses relīzē skaidro, ka slavenā arhitekte „radījusi drosmīgu saikni starp dažādiem konstrukcijas un dizaina elementiem”.

Design DesignTimons Sāgers

To ir pat grūti par kuģi nosaukt. Taču stara veidā izstieptā futūristiskā Timona Sāgera kuģa Bairim konstrukcijai piemīt nullei pielīdzināma pretestība, un tā ļaus efektīvi vagot okeānus. Plašās atvērta tipa kabīnes ir ērtas dzīvošanai, bet logi, kas stiepjas no grīdas līdz griestiem, dzīvi pārvērš par teātri.

Design Design Design DesignNormans Fosters

Iespējams, Normana Fostera stilu pazīstat pēc Ņujorkas Hears tTower. Ticiet vai ne, bet tagad viņa darba estētika aptvērusi arī meklējumus jūras plašumos. 36 metrus garo Ocean Emerald krustīja 2009. gadā, un jau pavisam drīz multimiljonāri sacentās par iespēju to iegādāties. No ārpuses jahta līdzinās hromētai kakao pupiņai. Iekšpusē tas ir Normana Fostera muzejs, tāpēc ka viņš ir projektējis katru kuģa virsmu un katru tā objektu.

DesignFils Pauli

Fils Pauli ir romantiķis. Lai gan pats sevi viņš dēvē par „konceptuālu dizaineri un futurologu”, maestro vairāk ir pazīstams kā interaktīva dizaina firmas īpašnieks. Taču Pauli interesējas arī par jahtām. Viņa sērijas Cruiser pamatā ir atziņa, ka labai jahtai gluži kā kabrioletam ir jābūt universālai, savdabīgam „jahtletam”. Un ne tikai nolaižamā jumta dēļ. Jahtai ir nepieciešami arī spārni, lai tā varētu… lidot. Protams, tas jahtai nepieciešams kā papildinājums, taču ņemiet vērā, ka runa ir par konceptu.

Design