Motorsports 2025

0
420
Motorsports 2025

2011. gadā Losandželosā notika nākotnes sporta automobiļu būvei veltītais konkurss Motorsports 2025. Kāds pēc lielāko automobiļu ražotāju ieskatiem būs 2025. gads, kas nemaz vairs nav aiz kalniem?

Mitsubishi MMR25

Motorsports 2025 Motorsports 2025MMR25 ir rallija automobilis, vienlīdz piemērots gan tuksnesim, gan sniegam, gan dubļiem. Jebkurā situācijā tas sevi apliecinās cienīgi, pateicoties brīnumainajiem riteņiem, katram no kuriem ir astoņi neatkarīgi dzinēji. Oriģinālā – Omni-Directional All-terrain Wheels. Šādi riteņi, kas ļauj pārvietoties pat sāniski, nodrošina labu manevrēšanas spēju un caurgājību.

Dizainers: Jon Hull

Motorsports 2025 Motorsports 2025 Motorsports 2025Volkswagen Bio Runner

Kalifornija, ASV

Motorsports 2025Volkswagen grupas Kalifornijas dizaina centrs demonstrē Bio Runner. Sacīkšu nosacījums ir tāds, ka viss maršruts jāizbrauc ar vienreiz piepildītu degvielas tvertni, proti, ar 40 litriem. Automobili vadīt palīdz viltīga sistēma, kas roku, kāju un ķermeņa kustības translē uz regulējošajiem mehānismiem. Katra automobiļa komplektācijā ietilpst sistēma Arial Reconnaissance Drone – speciāls videomonitors, kas nepieciešamības gadījumā rāda vadītājam ceļu. Dizaineri ir izgudrojuši arī oriģinālu, Volkswagen Bio Runner transportēšanai paredzētu helikopteru.

Motorsports 2025 Motorsports 2025Dizaineru komanda: Derek Jenkins, Patrick Faulwetter, Ian Hilton

Motorsports 2025Honda The Great Race

Tokija, Japāna

Motorsports 20251908. gadā 17 cilvēki pirmoreiz sarīkoja «Lielās sacīkstes». Sešos mēnešos viņi pārvarēja 22 000 kilometrus, šķērsoja trīs kontinentus un apbrauca apkārt zemeslodei. Pēc 117 gadiem “Lielās sacīkstes” kļuvušas par vissarežģītākajām sacensībām. Sportistiem jāpaspēj 24 stundās apbraukt apkārt zemeslodei, pa sauszemi šķērsojot Ameriku, pa ūdeni – Āziju un pa gaisu – Eiropu. Pateicoties sonāriem, ātruma, augstuma un dziļuma adapteriem, The Great Race var automātiski noteikt tālāko pārvietošanās veidu un transformēties no automobiļa par kuteri vai lidaparātu.

Dizainers: Franco Corral

Motorsports 2025BMW Hydrogen Salt Flat Racer

Minhene, Vācija

Motorsports 2025BMW dizaineri nolēmuši līdztekus augstajām tehnoloģijām izmantot… atkritumus. Droši vien viņiem šķiet, ka līdz 2025. gadam mūsu planēta jau būs pārvērtusies par vienu lielu izgāztuvi. Un, ja veca metāla muca kaut kādā veidā vēl tomēr ir izmantojama, tad to vajag izmantot. Dzinēju Hydrogen Salt Flat Racer darbina ūdeņradis.

Dizaineru komanda: Verena Kloos, Chris Chapman, Erik Goplen, Richard Kim, Jason Rowlands, Blair Taylor

Motorsports 2025