„Karstie” automobiļi Holivudai

0
420
Design

Konkurss Design Challenge, kurš notiek Losandželosā, vienmēr piesaista lielu uzmanību. Bet notikušā 2011. gada konkursa temats nebija no vienkāršajiem. Konkursantiem tika dots uzdevums parādīt, kāds viņu uztverē kinofilmā izskatīsies nākotnes auto. Turklāt vajadzēja arī izdomāt sižetu filmai, kurā transportlīdzeklis parādīsies.

Subaru Horizon

Filma „Sadalītā” (Divided)

Pēc 200 gadiem Zemes rotācija ir izbeigusies un planēta sadalījusies pilnīgi atšķirīgās puslodēs: Dienas sfērā un Nakts sfērā. Augsti attīstīta cilvēku civilizācija dzīvo Nakts sfērā, tālu no kaitīgiem Saules izstarojuma elektromagnētiskajiem viļņiem. Cilvēce uzbūvējusi speciālu elektroenerģijas ražošanas rūpnīcu, kuras darbībai vajadzīgs rets minerāls, kas izsīcis un ko var iegūt tikai Dienas sfērā. Taču ir kāda problēma – no turienes vēl neviens dzīvs nav atgriezies. Komanda, kurā ir četri brīvprātīgie – šoferis, navigators, mehāniķis un maģiskais kaķis, speciāli konstruētā superautomobilī Subaru Horizon devusies meklēt svarīgo minerālu, kas cilvēci izglābs no nenovēršamas bojāejas. Šis automobilis iztur spēcīgu elektromagnētisko lauku, ķīmisko disbalansu, svelmainu sauli un Dienas sfērā trakojošas vētras.

Design DesignHonda IH (Intelligent Horse)

Filma „Pats dienas vidus” (High Noon)

DesignHonda mūs pārceļ uz simtiem gadu tālu nākotni, kad pasaule sadūrusies ar milzīgu komētu. Katastrofas rezultātā karstums un sausums uz Zemes gandrīz visu ir iznīcinājis. Taču saujiņa dzīvo cilvēku cenšas atjaunot cilvēci. Zinātnieki rada automobili, kas neviesmīlīgajā vidē kalpo kā sargs. Viņus iedvesmo leģenda par seno radījumu, ko sauca par zirgu. Tehnoloģiskais šedevrs Honda IH (Saprātīgais zirgs) simbolizē mobilitāti, izdzīvošanu un izraušanos no necilvēcīgajiem apstākļiem, karstuma, sausuma un bīstamās situācijas. Automobilis ir efektīvs, viegls, spēcīgs un funkcionāls. Pateicoties nanotehnoloģijām, Honda IH tieši uz vietas var ražot materiālos resursu un dažādas rezerves daļas. Honda IH mākslīgais intelekts sevī apvieno jaunākās tehnoloģiskās inovācijas. Filmā pasaule atgādina mežonīgos rietumus.

Design Design DesignMercedes-Benz Silver Arrow

Filma „Sudraba zibens” (Silver Lightning)

DesignFutūristiskajā sabiedrībā palielinājies mākslīgā intelekta īpatsvars. Divi izglītoti manekeni no kraštestiem Hans05 un Franz02 nolēmuši pierādīt, ka viņi nav manekeni. Kad draud potenciāla katastrofa, viņi situāciju ņem savās rokās un aizdzen jaunu Mercedes-Benz Silver Arrow. Par galveno pretinieku kļūst ļaunais doktors Krašbarjers – terora un haosa valdnieks. Abi varoņi episkā piedzīvojuma laikā dara visu, lai izglābtu savu iemīļoto automobili Mercedes-Benz Silver Arrow.

Design DesignSmart 341 Parkour

Filma „Ennija iegūst vecmāmiņas” (Annie get the Grannies!)

DesignNemitīgi mainīgajā pasaulē, Kantparksitijā, reportiere Ennija Engla sāka jaunu savas dzīves lappusi. Kantparka ir izdaudzināta ar saviem draudzīgajiem cilvēkiem un brīnišķīgajiem laikapstākļiem, bet tajā ļoti trūkst autostāvvietu. Agrā svētdienas rītā Ennijai iekrīt acīs avīzes raksts „Gudrās robotvecmāmiņas pazudušas!”. Ennija dodas ceļojumā, lai atminētu pazudušo vecmāmiņu noslēpumu un iemantotu autoritāti ar sensacionālu jaunumu laikrakstu pirmajās lappusēs. Varonei talkā „nāk” automobilis Smart 341 Parkour, kurš spēj ne tikai veikli braukt pa ceļiem un, pateicoties vakuumpiesūcekņiem, pārvietoties pa debesskrāpju sienām, bet arī lidot augstu gaisā virs pilsētas.

Design Design DesignMaybach Berline

Filma „Pelnrušķīte un Maybach Berline» (Cinderella and the Maybach Berline)

DesignPasaka par Pelnrušķīti modernā interpretācijā. Galvenajās lomās pamāte, izbijusi aktrise, viņas izlutinātā meita, kas laiku pavada ballītēs, un Pelnrušķīte. Naktī pirms dzimšanas dienas Sindija no tēva saņem dāvanu – skaistu kleitu un jaunu autonomās „zaļās karietes” prototipu Maybach Berline, kurā Sindija dodas uz balli, kur satiek skaistu svešinieku. Maybach Berline lepojas ar „kaijas spārnu” tipa durvīm un izbīdāmām kāpnītēm, plašu salonu, kurā ir projektora 3D ekrāns ar daudzām izklaides sistēmām. Automobilis izgatavots no ekoloģiski tīriem materiāliem un ir īsta greznības un jauno tehnoloģiju kvintesence.

Design DesignHyundai Stratus Sprinter

Filma „Grāfiene no Sibīrijas” (Countess of Siberia)

DesignMaskavā 1829. gadā vampīru ģimenē dzimusī grāfiene Helēna, kurai piemīt supercilvēciskas spējas  un kura braukā diennakts tumšajā laikā, Otrā pasaules kara gados kļuvusi par padomju spiegu tīkla locekli. Pēc kara devusies misijā pa pasauli, kuras mērķis ir apturēt negatīvās komunisma sekas. Ceļojuma laikā atrodoties visbīstamākajās vietās uz zemes, grāfiene saprot, ka cīņā par brīvību un taisnību pasaulē viņa ir vientuļa. Grāfiene izmanto divus transportlīdzekļus – daudzmērķu automobili Hyundai Stratus Sprinter (MPV) un dirižabli DB Atlant, kas kalpo par mājvietu. Savas nemirstīgās dzīves laikā Helēna abus transportlīdzekļus ir modernizējusi: MPV var braukt pa jebkuru ceļu, bet dirižablis vienmēr „peld” augstu debesīs. Abiem piemīt maģiska spēja diennakts gaišajā laikā palikt neredzamiem. Tie kļūst pamanāmi tikai pēc tumsas iestāšanās.

Design Design