Adastra – nākotnes jahta

0
585
Adastra

Dizaina studija John Shuttleworth Yacht Designs, kuras specializācija ir ar jūru saistīts dizains, radījusi lielisku projektu – superjahtu Adastra Superyacht. Tā ir īsts dizaina, stila un tehnoloģiju brīnums, kas nevienu neatstāj vienaldzīgu. Šis ir 42,5 metrus garš trimarāns, kas attīsta līdz 22 mezgliem lielu kreiserātrumu.

AdastraTiem, kam patīk piedzīvojumi uz jūras, superjahta Adastra noteikti būs pa prātam. Šķiet, ka kuģis ir ņemts no kāda plakāta par kosmiskās telpas apgūšanu. Tiesa, lidot tā nespēj, bet tas arī nav vajadzīgs. Konceptkuģa dizainers Džons Šatvords ilgi strādāja, iekams projekts bija gatavs un kļuva par ideālu nākotnes jahtas iemiesojumu.

Adastra AdastraAdastra korpuss izgatavots no oglekļa šķiedras – materiāla, kas samazina kuģa svaru un reizē jahtu padara ļoti izturīgu. Savukārt kabīne veidota no putustikla, piešķirot jahtai lielu stabilitāti augstos viļņos. Visvairāk pārsteidz jahtas salons – no vienas puses, elegants, bet, no otras puses, – futūristisks.

Adastra Adastra AdastraTiesa, jahtai Adastra ir viens trūkums, kas neļauj to simtprocentīgi nosaukt par nākotnes jahtu. Radītāji ir ignorējuši šobrīd moderno tendenci šādus kuģus apgādāt ar spēka iekārtām, kas izmanto alternatīvos enerģijas avotus. Jahtu darbina nevis elektrība vai ūdeņradis, bet visparastākais iekšdedzes dzinējs.

Adastra Adastra AdastraUn tomēr, pat jahtas izskats vien iepriecina. Vēl vairāk –vienā no Ķīnas kuģu būvētavām Adastra jau tiek montēta.

Adastra