Modes tendences Prêt-à-porter „Pavasaris-vasara 2016” kolekcijas

0
543
Trend

ANÚSH

Dendiji

Šajā gadā dendiju stils vairs nav tik klasisks, tas kļuvis interesantāks.  Variācijas par sieviešu siržu lauzējiem no austrumiem piedāvā modes nams Versace, bet maiga, taču neatvairāma metroseksuāļa tēlu – Guccy un Issey Miyake.  Modē ir arī spīdīgi, ķermenim pieguloši uzvalki, kādi redzami Brioni kolekcijā.

TrendDenims

Džinsi un denima krekli šogad izskatās citādi nekā iepriekš. Piemēram, marka Kenzo iesaka rupja auduma krekla apakšmalu iebāzt biksēs, bet Christian Pellizzari – pie džinsiem ar zemo stakli valkāt brīvu tāda paša materiāla, tikai cita toņa T-kreklu. Atkal atgriezušies denima kombinezoni, kurus var valkāt arī tā, kā iesaka Givenchy un Valentino: kopā ar vīriešu kaklarotām un ādas aksesuāriem.

TrendAnimālisms

Apdruka ar dzīvnieku pasaules motīviem, kas vīriešu garderobē “iemitinājās” relatīvi nesen, stiprajam dzimumam iepatikusies diezgan ātri, ne jau velti slavenie modes nami tā cenšas. Šopavasar papildus mums jau pazīstamajam leopardam (Dries Van Noten) modē ir lauku dzīves ainas (Valentino). Vēl viena tendence – Āfrikas dzīvnieki, tieši šis kontinents taču mums raisa asociācijas ar karstumu un sauli. Čūskas, tīģeri un žirafes figurēja Burberry Prorsum un Balmain skatēs.

TrendSvītras

2016. gada pavasaris iezīmē jaunu skatījumu attiecībā uz ierasto klasiku. Standartveida horizontālās zilbaltās svītras jūrnieku apģērba stilā ar sarkaniem lāsojumiem palikušas otrajā plānā, dodot vietu kontrastainākajām vertikālajām melnbaltajām svītrām, kā tas ir Phillip Lim kolekcijā. Savukārt markas Andrea Pompilio dizaineri savus modeļus ietērpuši svītrainos bleizeros, kuros izmantots apvienojums ar apdruku.

TrendBaltā krāsa

Lai gan baltā krāsa, objektīvi raugoties, ir visnepraktiskākā, bez tās neiztiek neviena siltā sezona.  Tā ir krāsa, kas piešķir dārgu un svaigu izskatu jebkurā salikumā. Zīmoli Givenchy un Diesel Black Gold piedāvā baltu salikumā ar baltu, bet Berluti dizaineri to “atšķaida” ar spilgtiem akcentiem, proti, aksesuāriem.

TrendKabatas

Līdz ar katru silto sezonu modē atkal atgriežas safari stils, kas radies reizē ar modi uz savvaļas zvēru – lauvu un tīģeru – medībām. Viens no obligātiem šā stila atribūtiem ir kabatas, kurās mednieki nēsāja patronas un ūdens blašķes. Ko tik ārkārtīgi daudzajās un šosezon tik modernajās kabatās nēsās mūsdienu vīrieši – par to gan vēl nav īstas skaidrības, taču safari stils bija pārstāvēts gan Balenciaga, gan Valentino, gan arī Brioni kolekcijās. Turklāt tāda detaļa kā kabata var rotāt ne tikai virsdrēbes, bet arī žaketi vai kreklu.

TrendCaurspīdīgums

Kāpēc slēpt to, kas ir skaists? Modē ir sports un braša stāja, un gan viens, gan otrs rosina dizaineru fantāziju, tāpēc viņi piedāvā caurspīdīgus audumus, ko agrāk izmantoja tikai sievietes.  Maigas mežģīnes redzamas Gucci un Burberry Prorsum modeļos, bet visdažādākie tīkli Kenzo un Etro skatēs.

Trend

Apdrukas

Iespējams, šī sezona vīriešu modes vēsturē ieies kā pati spilgtākā un visvairāk piesātinātā. Tiesa, uzvalku, jaku un aksesuāru siluets šovasar ir visnotaļ ierasts. Dizaineri ļāvuši vaļu fantāzijai tikai attiecībā uz apģērbu toni un apdrukām. Koši putnu, dzīvnieku un augu attēli bija redzami Louis Vuitton un Vivienne Westwood modeļos, bet slavenību fotogrāfijas rotāja audumus, ko izmantojis Dries Van Noten.

TrendApavi

Galvenajā vietā joprojām ir ērti apavi. Neitrālas krāsas un dabiskus audumus savos modeļos izmantojuši Hermes un Lanvin dizaineri. Bet modernās puķu apdrukas rotā Kenzo un Louis Vuitton kedas un sliponus. Protams, kā vienmēr, mode ir sandales – tā apgalvo modes nams Givenchy.

Trend